კახეთის რეგიონის რამდენიმე თემში ლიდერ ქალთა ჯგუფები შეიქმნა
კახეთი. გაეროს განვითარების პროგრამის საქართველოს წარმომადგენლობი მხარდაჭერით, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი, პარტნიორ ორგანიზაციებთან - „ათინათი" და „საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაცია" - ერთად ახორცილებს პროექტს - „ქალთა გაძლიერება ცვლილებისათვის". რომლის ფარგლებშიც კახეთის რეგიონში არსებულ რამდენიმე თემში ლიდერ ქალთა ჯგუფები შეიქმნა. პროექტის მიზანია ქალთა თანასწორობის, მათი ეკონომიკური და სამოქალაქო გააქტიურების ხელშეწყობა კახეთის რეგიონში.
როგორც პროექტის განმახორციელებელი ორგანიზაციების წარმომადგენლები აცხადებენ, პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებული კონკურსის საფუძველზე კი 2014 წელს დაფინანსდა 14 თემის პროექტი, გაფორმდა ხელშეკრულებები და ივლისიდან დაიწყო მოსახლეობასთან პროექტის გაცნობითი სახის პრეზენტაციები.