ახმეტის ადგილობრივი განვითარების ჯგუფი (LAG) საგრანტო კონკურსის მეორე ეტაპს აცხადებს
ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი ახმეტის ადგილობრივი განვითარების ჯგუფი (LAG) აცხადებს საგრანტო კონკურსის მეორე ეტაპს, იმ პროექტების დასაფინანსებლად, რომლებიც ხელს შეუწყობენ მუნიციპალიტეტის ადგილობრივ განვითარებას.
საგრანტო კონკურსი ცხადდება ევროკავშირის მიერ სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების ევროპის სამეზობლო პროგრამის (ENPARD) ფარგლებში მხარდაჭერილი პროექტის „ინკლუზიური და თანამონაწილეობითი ადგილობრივი განვითარების ხელშეწყობა ახმეტის მუნიციპალიტეტში“ ფარგლებში. პროექტს ახორციელებს ორგანიზაცია Action Against Hunger, კახეთის რეგიონალური განვითარების ფონდთან (KRDF) პარტნიორობით.
საგრანტო კონკურსის მიზანია, ხელი შეუწყოს ახმეტის LAG-ის ადგილობრივი განვითარების სტრატეგიის მიზნის „ახმეტის მუნიციპალიტეტში ცხოვრების ხარისხისა და ეკონომიკური განვითარების გაუმჯობესება“ განხორციელებას.