REAP იწყებს განაცხადების მიღებას თანამონაწილეობაზე დაფუძნებული საკონკურსო გრანტების პროგრამის განსახორციელებლად.
გრანტები გაიცემა და განხორციელდება აშშ საერთაშორის განვითარების სააგენტოს USAID და აშშ-ს მთავრობის დებულების და REAP-ის გრანტების მართვის პოლიტიკისა და შიდა პროცედურების შესაბამისად.
განცხადების მიღების წინ REAP პროექტი ჩაატარებს საორიენტაციო სემინარებს რეგიონებსა და თბილისში შემდეგი გრაფიკის შესაბამისად:
იმერეთის რეგიონი: ქუთაისი: 2014 წლის 4 მარტს 13 საათზე, გამგეობის შენობა, მისამართი: რუსთაველის ქ. 3; სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონი
ზუგდიდი : 2014 წლის 5 მარტს 12 საათზე, გამგეობის შენობა, მისამართი: გამსახურდიას ქ. 45;
აჭარა: ბათუმი: 2014 წლის 6 მარტს 12 საათზე, აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სააქტო დარბაზი, მისამართი: კომახიძის ქ. 119;
გურიის რეგიონი: ოზურგეთი: 2014 წლის 7 მარტს 12 საათზე, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრი, მისამართი: ჭავჭავაძის ქ.14;
სამცხე-ჯავახეთის რეგიონი: ახალციხე : 2014 წლის 10 მარტს 13 საათზე, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრი, მისამართი: მანველიშვილის ქ.119;
რაჩა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთის რეგიონი: ამბროლაური: 2014 წლის 11 მარტს 12 საათზე, გამგეობის შენობა, მისამართი: თამარ მეფის 1;
თბილისი : 2014 წლის 13 მარტს 14 საათზე, კოსტავას ქ. #47, ოთახი 22, REAP-ის ოფისი. 2014 წლის 20 მარტს 14 საათზე, კოსტავას ქ. #47, ოთახი 22, REAP-ის ოფისი.
სემინარების მიმდინარეობის დროს დაინტერესებულ განმცხადებლებს საშუალება ექნებათ დასვან კითხვები და მიიღონ განმარტებები გამოცხადებული კონკურსის შესახებ.