ესტონეთის განვითარების და თანამშრომლობის პროგრამის ფარგლებში ცხადდება სტიპენდიები საზაფხულო სკოლისთვის, საქართველოს, მოლდოვის, უკრაინის და ბელორუსიის სტუდენტებისთვის (ასევე ერთ-ერთი პროგრამის ლექტორებისთვის).
სტიპენდიები ხელმისაწვდომია შემდეგი პროგრამებისთვის: სოციალური განზომილება: ესტონეთის ბიზნეს გარემო და ევროკავშირ-რუსეთის ურთიერთობები 9-22 ივლისი, სოციალური განზომილება: ევროკავშირ-რუსეთის ურთიერთობები და ბალტიისპირეთის რეგიონალური უსაფრთხოება 16-29 ივლისი, იური ლოტმანი და კულტურის სემიოტიკა 3-14 ივლისი, საგანმანათლებლო პროგრამის ინტეგრირება 21-ე საუკუნის სწავლებასთან 3-14 ივლისი.