საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს ახალი ბლოგი...
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო აქვეყნებს ახალ ბლოგს: „ახმეტის გამგებლის მოადგილის მეუღლის უკანონოდ რეგისტრირებული მიწის ნაკვეთები".
მოძიებული მასალის თანახმად, ორგანიზაციას აქვს საფუძვლიანი ეჭვი, რომ „ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილის მეუღლეს უძრავი ქონება საკუთრებაში კანონის დარღვევით აქვს რეგისტრირებული. კანონსაწინააღმდეგო ქმედების ნიშნებს შეიცავს ასევე საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ახმეტის სარეგისტრაციო სამსახურის გადაწყვეტილება, რადგან საკუთრების რეგისტრაცია მხოლოდ უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტის საფუძველზე უნდა განეხორციელებინა".
საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო მოუწოდებს შესაბამის უწყებებს, ორგანიზაციის მიერ მოძიებული ინფორმაციის საფუძველზე დაიწყოს მოკვლევა შესაძლო კანონდარღვევის ფაქტის დასადგენად. სრულად...