გამჭვირვალობა სოციალურად დაუცველ თბილისელებზე
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველო ბლოგპოსტს აქვეყნებს: „ათი ათასზე მეტი სოციალურად დაუცველი თბილისელი უფასო სასადილოებით ვერც 2016 წელს ისარგებლებს".
„2016 წლის თბილისის ბიუჯეტის პროექტის მიხედვით, უფასო სასადილოების დაფინანსება 407.9 ათასი ლარით 13.89 მილიონიდან 14.29 მილიონამდე იზრდება, რაც დამატებით მხოლოდ 1402 ადამიანს მისცემს ამ მომსახურებით სარგებლობის საშუალებას, მაშინ როცა დაახლოებით 10,500 ადამიანი კვლავ განუსაზღვრელი დროით რჩება საკვების მოლოდინში. მომლოდინე ადამიანების რიცხვი კი ყოველ დღე იზრდება", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.