გამჭვირვალობა: „საპარლამენტო კონტროლის მნიშვნელობა“
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო აქვეყნებს პუბლიკაციას საპარლამენტო კონტროლის განხორციელების ერთ–ერთ მნიშვნელოვან მექანიზმზე – პარლამენტის წევრის კითხვა.
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო" დაინტერესდა VIII მოწვევის პარლამენტის წევრთა მიერ დასმული წერილობითი კითხვებით და მათზე მიღებული პასუხებით (2012 წლის ნოემბრიდან - 2015 წლის 23 სექტემბრამდე). საქართველოს პარლამენტის საორგანიზაციო დეპარტამენტის მიერ მოწოდებული ინფორმაციის დამუშავების შედეგად ორგანიზაცია შეეცადა გაერკვია რამდენად ეფექტურად ახორციელებენ საქართველოს პარლამენტის წევრები მაკონტროლებელ ფუნქციას, რა საკითხებით ინტერესდებიან ყველაზე ხშირად და რამდენად სრულყოფილად იღებენ პასუხებს დასმულ კითხვებზე.