აფბა საქართველოს საინვესტიციო გარემოზე
თბილისი. ახალგაზრდა ფინანსისტთა და ბიზნესმენთა ასოციაციამ, 10 ივნისს ბრიფინგი გამართა, სადაც საინვესტიციო გარემოზე გაამახვილეს ყურადღება. ორგანიზაციის წარმომადგენლები მიიჩნევენ, რომ საქართველოს საინვესტიციო გარემო სულ უფრო მიმზიდველი ხდება.
„...2016 წლის პირველ კვარტალში, საქართველოში განხორციელებული ინვესტიციების მოცულობამ 376 მლნ დოლარი შეადგინა, რაც 103%-ით მეტია წინა წლის ანალოგიურ პერიოდზე. აღსანიშნავია, რომ წლევანდელი მონაცემები ბოლო 7 წლის მაქსიმუმია და ის მხოლოდ 2008 წლის მონაცემებს ჩამოუვარდება. .."