სასამართლო დავის შეჯამება
თბილისი. საქართველოს უზენაესი სასამართლოს განჩინებით დაუშვებლად იქნა ცნობილი ეკონომიკის სამინისტროს საკასაციო საჩივარი „ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის" (IDFI) წინააღმდეგ.
„სამინისტროს მოთხოვნას წარმოადგენდა თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილების გაუქმება, რომლითაც ეკონომიკის სამინისტროს დაევალა გაეცა ინფორმაცია მის მიერ 2014 წელს გაწეული ისეთი ადმინისტრაციული ხარჯის შესახებ როგორიც არის პრემიები, დანამატები, სამივლინებო ხარჯები, გამარტივებული შესყიდვები, როუმინგის ხარჯები და სხვა. ინსტიტუტმა აღნიშნული ინფორმაციის მოთხოვნით სამინისტროს 2015 წლის 3 მარტს მიმართა, თუმცა ორი წლის გასვლის შემდეგაც დღეის მდგომარეობით უწყებას მონაცემები ჯერ კიდევ არ გაუცია", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.