მიმართვა: „თვითმმართველი ქალაქების შემცირება... უკან გადადგმული ნაბიჯი იქნება“
120 არასამთავრობო და მედია ორგანიზაცია ერთობლივი განცხადებით 7 თვითმმართველი ქალაქის სტატუსის შესაძლო გაუქმებაზე პარლამენტის თავმჯდომარეს და პრემიერს მიმართავენ. განცხადებაში აღნიშნულია, რომ „ .... თვითმმართველი ქალაქების რაოდენობის შემცირება ცალსახად უკან გადადგმული ნაბიჯი იქნება როგორც თვითმმართველობის რეფორმის, ისე, ზოგადად, ქვეყნის განვითარებისთვის. რაც მთავარია, ეს ნაბიჯი დააშორებს მოსახლეობასა და ხელისუფლებას, შეაჩერებს მიმდინარე პროექტებს და შეამცირებს ადგილობრივი დემოკრატიის სტანდარტს.
ყოველივე ზემოთქმულიდან გამომდინარე, ვთვლით, რომ ყოვლად დაუშვებელია 2014 წლის შემდეგ შექმნილი თვითმმართველი ერთეულების გაუქმება. მოვუწოდებთ ხელისუფლებას, მკაფიოდ ჩამოაყალიბოს პოზიცია და არ მიიღოს ისეთი გადაწყვეტილება, რომელიც შეაჩერებს განვითარების დაწყებულ პროცესს”, ნათქვამია მიმართვაში.