კონსულტაციები - სასოფლო-სამეურნეო ექსტენციის ეროვნული სტრატეგიის თაობაზე
თბილისი. საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინიტრომ საერთაშორისო დონორი და პარტნიორი ორგანიზაციების 50-ზე მეტ წარმომადგენელს სასოფლო-სამეურნეო ექსტენციის 2018-2019 წლების ეროვნული სტრატეგია წარუდგინა.
ექსტენციის ეროვნული სტრატეგიის დოკუმენტი სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ ევროკავშირის (EU) მხარდაჭერით და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) ექსპერტების ჩართულობით შეიმუშავა. სტრატეგიის მიზანია არსებული საინფორმაცი-საკონსულტაციო ცენტრების გაძლიერეით რეგიონებში ფერმერთათვის კონსულტაციის ხარისხის გაუმჯობესება.