ომბუდსმენი „კიკეთის სკოლის“ მოსწავლეების ღია წერილს ეხმიანება
თბილისი. ომბუდსმენი გაეცნო იაკობ გოგებაშვილის სახელობის სასწავლებლის XII კლასის მოსწავლეების ღია წერილს, რომლითაც მოსწავლეები გამოთქვამენ წუხილს საზოგადოების მხრიდან გამოვლენილ აგრესიის გამო, რომელიც სახალხო დამცველის მიერ მათი სკოლის მიმართ გაცემულ ზოგად წინადადებას მოჰყვა.
„უპირველესად, სახალხო დამცველი აღნიშნავს, რომ სკოლის მიმართ გაცემული წინადადება შეეხებოდა ერთ კონკრეტულ ფაქტს, კერძოდ, 2017-2018 სასწავლო წელს VIII კლასში გადამსვლელი ბიჭებისთვის გამოცხადებულ სასტიპენდიო პროგრამას და წინადადებაში არ არის შეფასებული ზოგადად სკოლაში არსებული თანასწორობის მდგომარეობა. ამასთან, სახალხო დამცველისთვის მნიშვნელოვანია, რომ არ შეილახოს ბავშვების უფლებები და მოუწოდებს ყველას, აღნიშნულ საკითხზე გამოხმაურებისას მხედველობაში მიიღონ მოსწავლეების ინტერესები", ნათქვამია ომბუდსმენის განცხადებაში.