საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს წევრობის მსურველების შეფასებები ცნობილია
თბილისი. გენდერული საინფორმაციო პორტალის ინფორმაციის თანახმად, საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს წევრთა შესარჩევმა კომისიამ მეურვეობის მსურველი 14 კანდიდატიდან 12 შეარჩია და სია პარლამენტს გადაუგზავნა.
„კანდიდატებმა კომისიის წინაშე საკუთარი პრეზენტაციები წარადგინეს და კომისიის წევრთა კითხვებს უპასუხეს.
პროცედურის თანახმად, 12 კანდიდატიდან საბოლოოდ პარლამენტი მაუწყებლის ოთხ მეურვეს აირჩევს. სამეურვეო საბჭოში ოთხი ვაკანტური თანამდებობაა, საქართველოს კანონმდებლობით, საკონკურსო კომისიამ თითო ვაკანტურ თანამდებობაზე სამი პირი უნდა წარადგინოს”, ნათქვამია ვებგვერდზე.