სოფლის განვითარების პირველი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულები
კახეთი. დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტში ევროკავშირის სოფლის განვითარების პირველი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულები გამოვლინდნენ.
ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი HEKS/EPER-ის პროექტის „მოქალაქეთა ჩართულობა ეკონომიკური განვითრებისთვის (PROCEED)" საგრანტო განაცხადების ორ ეტაპიანი განხილვისა და ტექნიკური შეფასების შედეგად, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტში, პირველი საგრანტო კონკურსის 32 გამარჯვებული გამოვლინდა და შესაბამის საგრანტო ხელშეკრულებებს ხელი მოეწერა.
საბჭოს სხდომაზე ინდივიდუალური ხმის მიცემის პრინციპით დამტკიცდა 32 საგრანტო პროექტი (სრული სია იხილეთ დანართში) შემდეგ სფეროებში: ტურიზმის განვითარება – 7 გრანტი, სოფლის მეურნეობის განვითრება – 5 გრანტი, სოციალური და საგანმანათლებლო სფეროს განვითარება – 6 გრანტი, კულტურული სფეროს განვითარება – 1 გრანტი, დივერიფიცირებული ბიზნესის განვითარება – 13 გრანტი.