კოალიციის განცხადება: „TV პირველისა“ და „არტარეას“ გარშემო მიმდინარე მოვლენები
თბილისი. კოალიცია „მედიის ადვოკატირებისათვის" ეხმიანება 2019 წლის 6 მარტს საქართველოს პროკურატურის მიერ გამოქვეყნებული წერილის ერთ ნაწილს, რომელიც ტელევიზიებს ეხება.
„კოალიცია „მედიის ადვოკატირებისთვის" წევრი ორგანიზაციები ყურადღებით დავაკვირდებით ტელეკომპანიების - „TV პირველისა" და „არტარეის" ირგვლივ მოვლენების შემდგომ განვითარებას. ამასთან, მოვუწოდებთ საქართველოს პროკურატურას, განსაკუთრებული ყურადღებით გამოიძიოს მედიასაშუალებებზე შესაძლო ზეწოლის ფაქტები და გამოძიება მაქსიმალურად მოკლე ვადებში, ეფექტიანად წარმართოს იმგვარად, რომ საზოგადოებაში არსებულ ყველა კითხვას პასუხი ამომწურავად გაეცეს", - ვკითხულობთ გავრცელებულ განცხადებაში.