თბილისი. 21-23 დეკემბერს საბჭოთა წარსულის კვლევის ლაბორატორიის ორგანიზებით, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში ჩატარდა კომბინირებული, საბაზისო კურსი დამწყები მკვლევრებისათვის - „საარქივო კვლევა XX საუკუნის ისტორიის გააზრებისათვის“.
„ლექცია საბჭოთა წარსულის კვლევის ლაბორატორიის მკვლევარმა, ისტორიკოსმა, ირაკლი ხვადაგიანმა წაიკითხა. კურსი წარმოადგენს არაფორმალურ, შემჭიდროვებულ, პრაქტიკაზე ორიენტირებულ 2 სალექციო შეხვედრას, რომლის მიზანია მაქსიმალურად შეუწყოს ხელი დაინტერესებულ მსმენელებს, მიიღონ ხელშესახები ცოდნა საარქივო კვლევის საბაზისო პრინციპების შესახებ. კურსის მიზანია დაეხმაროს მონაწილეს გახდეს ინფორმირებული დამწყები მკვლევარი“, ნათქვამია ორგანიზაციის გვერდზე სოციალურ ქსელში.