კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო პროგრამა დაიწყო
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის კორუფციასთან ბრძოლის სასერტიფიკატო პროგრამა დაიწყო. კონკურსში მონაწილე 300-მდე განმცხადებლიდან შერჩეული 44 სტუდენტი, საჯარო, კერძო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენელი გაიღრმავებს ცოდნას ანტიკორუფციულ თემატიკასთან დაკავშირებით და შეიძენს კორუფციის ფაქტებზე ეფექტური რეაგირების უნარ-ჩვევებს.
პროგრამას IDFI-ი უკვე მეორე წელია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად, ღია საზოგადოების ინსტიტუტის ბუდაპეშტის ფონდის (OSI) და ღია საზოგადოების ფონდის (OSGF) ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.