თბილისი. სახალხო დამცველთან არსებული რელიგიათა საბჭო აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის მაიკლ პომპეოს ვიზიტის თაობაზე მიმართვას ავრცელებს.
„მივესალმებით ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო მდივნის მაიკლ პომპეოს სტუმრობას. ჩვენთვის განსაკუთრებით მნიშნველოვანია საქართველოში ვიზიტის განხორციელების ერთ-ერთი საფუძველი - რელიგიის თავისუფლების მხარდაჭერა.
ვსარგებლობთ შემთხვევით და გვინდა მადლობა გადავუხადოთ ამერიკის შეერთებული შტატების ხალხსა და მთავრობას მთელი ამ წლების განმავლობაში, ჩვენი ქვეყნის დამოუკიდებლობისა და მთლიანობის, დემოკრატიის, ადამიანის უფლებების დაცვის, კეთილდღეობის განმტკიცებისა და განვითარებისკენ მიმართული დიდი ძალისხმევის გამო, ასევე იმის გამო, რომ მთელ მსოფლიოში და მათ შორის, საქართველოში აშშ მტკიცედ უჭერს მხარს რელიგიის თავისუფლებასა და ტოლერანტობას“, ნათქვამია განცხადებაში.