თბილისი. „უფლებები საქართველოს ინფორმაციით, ევროკომისიამ 2021 წლის 8 თებერვლიდან ევროკავშირის წევრი ქვეყნების მიერ ქალთა მიმართ გენდერული ძალადობისა და ოჯახში ძალადობის აღმოსაფხვრელად გატარებული ზომების შესახებ ინფორმაციის მიღების მიზნით კონსულტაციები დაიწყო.
„ევროკომისია მიზნად ისახავს კონსულტაციების პროცესში მაქსიმალურად ჩართოს გენდერული ძალადობისა და ოჯახში ძალადობის საკითხებით დაინტერესებული ყველა მხარე. შეხვედრების მიზანია, კომისიამ მიიღოს სათანადო ინფორმაცია, რათა შეძლოს გააუმჯობესოს ძალადობის წინააღმდეგ კოორდინირებული პრევენციისა და დაცვის საკითხებზე მუშაობა. კონსულტაციაში მონაწილეობა შეგიძლიათ მიიღოთ რეგისტრაციის გავლის შემდეგ ონლაინ კითხვარის შევსების გზით“, ნათქვამია ორგანიზაციის გვერდზე სოციალურ ქსელში.