თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველომ“ ცაგერისა და ლენტეხის მუნიციპალიტეტების მერიისა და საკრებულოს 45-მდე თანამდებობის პირის დეკლარაცია შეისწავლა, საიდანაც 15 არასრულად შევსებული აღმოჩნდა.
„აღსანიშნავია, რომ, „საჯარო დაწესებულებაში ინტერესთა შეუთავსებლობისა და კორუფციის შესახებ“ კანონის მე-18 პრიმა მუხლის თანახმად, თუკი თანამდებობის პირი ქონებრივ დეკლარაციაში არ მიუთითებს საწარმოს, რომელსაც ბოლო 6 წლის განმავლობაში ბრუნვა არ ჰქონია, საჯარო სამსახურის ბიურო მას დარღვევას არ დაუდგენს. “საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო” მოკლებულია შესაძლებლობას, გადაამოწმოს საწარმოს ბრუნვები. შესაბამისად, კვლევაში მოცემულია არადეკლარირებულ საწარმოთა შესახებ ინფორმაცია, ბრუნვის გადამოწმება კი საჯარო სამსახურის ბიუროს პრეროგატივაა“, - ვკითხილობთ ორგანიზაციის მიერ გამოქვეყნებულ ინფორმაციაში.