გამჭვირვალობა: „ოცნების“ შემწირველების და თანამდებობის პირების კომპანიები სახელმწიფო პროგრამებიდან სუბსიდიებს იღებენ
სამცხე-ჯავახეთი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს ბლოგპოსტის თანახმად, სამცხე-ჯავახეთში „ქართული ოცნების“ წევრებისა და შემწირველების, ასევე, მოქმედი და ყოფილი თანამდებობის პირების ოჯახის წევრების კომპანიები სახელმწიფო პროგრამიდან სუბსიდიებს და სახელმწიფო შესყიდვებს იღებენ.
„2018-2020 წლებში, 17-მა ასეთმა სუბიექტმა, „აწარმოე საქართველოს” ფარგლებში, ჯამურად, დაახლოებით, 2 240 794 ლარი მიიღო, რაც პროგრამით რეგიონში დახარჯული თანხის მესამედია“.