თბილისი. საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ უმასპინძლა რეგიონულ კონფერენციას მედიაციის შესახებ აზერბაიჯანის, საქართველოს, სომხეთის, მოლდოვისა და უკრაინის მონაწილეობით.
კონფერენციაზე ხუთი ქვეყნის მედიატორებმა იმსჯელეს დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული საშუალებების მნიშვნელობაზე მართლმსაჯულების განხორციელების პროცესში და მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლებაზე.
კონფერენცია გაიმართა გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მთავრობის ხელშეწყობით, მიმდინარე პროექტის ფარგლებში „კანონის უზენაესობის გაუმჯობესება და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდა ყველასთვის“.