თბილისი. 30 მარტს, ნულოვანი ნარჩენების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ყოველწლიური ღონისძიება გაიმართება.
ნულოვანი ნარჩენების საერთაშორისო დღე ყოველწლიური ღონისძიებაა, რომელსაც გაეროს გარემოს დაცვის პროგრამა (UNEP) და გაეროს ადამიანის დასახლების პროგრამა (UN-Habitat) უწყობს ხელს.
ღონისძიება იმართება გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და ნორვეგიის მხარდაჭერით, (LEAD) „ლიდერობა, თანასწორობა, ადვოკატირება და დემოკრატია“ (LEAD) ინიციატივით, პროექტის „შეაჩერე პლასტმასით დაბინძურება საქართველოში“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს CENN, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან თანამშრომლობით.