თბილისი. საქართველოს დაუნის სინდრომის ასოციაციამ ახალი პროექტი "თანაბარი უფლებებით მოქმედება" დაიწყო.
პროექტის მიზანია დაუნის სინდრომის მქონე ახალგაზრდების გაძლიერება, თვითადვოკატებად ჩამოყალიბება და მათი მონაწილეობის გაზრდა სამოქალაქო აქტივიზმში.
პროექტის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობების შედეგად ქვეყანაში გვეყოლება დაუნის სინდრომის მქონე თვითადვოკატები, რომლებსაც ექნებათ უნარები ჩაერთონ შშმ პირთა სხვადასხვა საკონსულტაციო საბჭოების მუშაობაში, ისაუბრონ საკუთარი უფლებების შესახებ და გავლენა მოახდინონ ინტელექტუალური შშმ პირების ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებაზე.
პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია NDI-ის სათაო ოფისი, პროგრამის, Equal Rights in Action Fund -ის ფარგლებში