ახალგაზრდების ჩართვა ადგილობრივი ბიუჯეტის დაგეგმვაში
სამცხე–ჯავახეთი. გასულ კვირას საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის წარმომადგენლებმა ახალციხეში, სამცხე–ჯავახეთის სახელმწიფო–სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებთან შეხვედრა გამართეს. შეხვედრის მიზანი ახალციხის მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტის დაგეგმვის პროცესში სტუდენტების ჩართვა იყო.
ახალგაზრდა ეკონომისტებმა სტუდენტებთან იმ პროექტზე ისაუბრეს, რომელსაც ახალგაზრდა ასოციაცია, გერმანიის თანამშრომლობის ფონდთან ერთად ახორციელებს. აღნიშნული პროექტი ადგილობრივი ბიუჯეტის დაგეგმვაში, სხვა მიზნობრივ ჯგუფებთან ერთად, ახალგაზრდების ჩართვასაც ითვალისწინებს.
შეხვედრას ესწრებოდა ადგილობრივი თვითმმართველობის კულტურის სამსახურის სპეციალისტი სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა საკითხებში. დაიგეგმა ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან სტუდენტების შეხვედრაც,