მრგვალი მაგიდა – „გენდერი, ქალი და არჩევნები“
გურია. 12 სექტემბერს საქართველოს დემოკრატიული განვითარების კავშირის ოფისში გაიმართა მრგვალი მაგიდა თემაზე: – „გენდერი, ქალი და არჩევნები".
შეხვედრის მიზანი იყო საქართველოში და მის რეგიონებში გენდერული თანასწორობის პოლიტიკის ხელისშემშლელი პრობლემებისა და სტერეოტიპების გამოვლენა და მათი მოგვარების გზების დასახვა.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ოზურგეთის ადგილობრივი საზოგადოებრივი, სამთავრობო ორგანიზაციების, პოლიტიკურის პარტიების წარმომადგენლებმა, ასევე, სხვადასხვა სოციალურმა ჯგუფებმა, ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებმა და ადგილობრივმა მედიამ.
მრგვალი მაგიდა გაიმართა „ახალგაზრდა პედაგოგთა და ფსიქოლოგთა ასოციაციის" პროექტის –„ნდობის გაზრდა საარჩევნო პროცესებისადმი" – ფარგლებში.