სამხრეთ კავკასია: მედია და კონფლიქტი
თბილისი. „ინტერნიუსი-საქართველო" ახორციელებს პროექტს „კოონფლიქტების სენსიტიური გაშუქების ხელშეწყობა სამხრეთ კავკასიაში". ეს არის საქართველოს, აზერბაიჯანის და სომხეთის ერთობლივი პროექტი რომელიც ასევე მოიცავს კონფლიქტურ რეგიონებს (ყარაბაღი, აფხაზეთი, სამხრეთ ოსეთი) და დაფინანსებულია ბრიტანეთის საეჩოს მიერ.
პროექტის ფარგლებში მომზადდა 6 დოკუმენტური ფილმი, რომელიც ასახავს თითოეულ რეგიონში არსებულ მედია სიტუაციას და კონფლიქტების გაშუქების ტენდენციებს. ექვსივე ფილმი გაერთიანებულია ერთ საერთო ფილმში სახელწოდებით „სამხრეთ კავკასია: მედია და კონფლიქტი" ფილმის სრული ვერსია შეგიძლიათ
14 მაის ინტერნიუსის ოფისში გაიმართა სამი ახალი ფილმის პრეზენტაცია. სოხუმში და ცხინვალში ფილმები გადაღებულია ადგილობრივი პარტნიორების მიერ.