გამჭვირვალობა – „საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრთა თანამდებობრივი სარგო იზრდება“
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველომ გამოაქვეყნა ლიკა საჯაიას ბლოგი: „საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრთა თანამდებობრივი სარგო იზრდება". პუბლიკაციის თანახმად, „4 სექტემბერს საქართველოს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტმა განიხილა საქარველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრთა მიერ წარმოდგენილი საკანონმდებლო წინადადება, რომელიც ითვალისწინებდა ცვლილებების შეტანას ორ კანონში: საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრთა სოციალური დაცვის გარანტიების შესახებ და საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს წევრთა შრომის ანაზღაურების შესახებ... 16 სექტემბერს იურიდიულ საკითხთა კომიტეტმა კანონპროექტს მხარი დაუჭირა...".
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო" დადებითად აფასებს სასამართლო რეფორმის ფარგლებში მოსამართლეთა შრომითი ანაზღაურების გაზრდას.