საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივის, მედიის განვითარების ფონდისა და ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების ინსტიტუტის ერთობლივი განცხადება
თბილისი. საქართველოს დემოკრატიული ინიციატივამ, მედიის განვითარების ფონდმა და ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების ინსტიტუტმა ერთობლივი განცხადება გაავრცელებს. „2014 წლის 30 სექტემბერს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „თავისუფალი ზონის" ოფისზე ახალგაზრდული გაერთიანება „თავისუფალი თაობის" მხრიდან განხორციელდა ჯგუფური თავდასხმა, რის შედეგადაც ორგანიზაციის ცალკეულ წევრებს მიადგათ ფიზიკური დაზიანებები და დაზიანდა ოფისის ინფრასტრუქტურა... მივმართავთ საქართველოს მთავარ პროკურატურას, სასწრაფოდ გამოიძიოს დაკავებულების ადვოკატის მიერ გაკეთებულ განცხადებაში მოყვანილი ფაქტები და მათი დადასტურების შემთხვევაში ადეკვატური ღონისძიებები გაატაროს პოლიციის თანამშრომელთა მიმართ", ნათქვამია განცხადებაში.