2014 წელს სამინისტროებისადმი მოქალაქეთა მიმართვიანობის სტატისტიკა
თბილისი. ორგანიზაციამ „ახალგაზრდა ადვოკატებმა" მონიტორინგის შედეგები წარმოადგინეს, რომლის მიზანი იყო სამინისტროებსა და მოქალაქეებს შორის ურთიერთობის საჯაროობის შემოწმება. ასევე მოქალაქეების მიერ საჯარო უწყებებისადმი მიმართვის მაჩვენებლის დადგენა, სამინისტროების გამოხმაურების საკითხის ანალიზი. ორგანიზაციამ საკითხზე ინფორმაციის მიღებისთვის 19 სამინისტროს მიმართა. პასუხი 18 სამინისტროსგან მიიღო ორგანიზაციამ, აქედან მხოლოდ 11 სამინისტრომ უზრუნველყო მოთხოვნილი ინფორმაციის სრულყოფილი მიწოდება.
„მონიტორინგის მიხედვით, მთავრობის 11 სამინისტროსთვის მოქალაქეების წერილით, განცხადებით თუ საჯარო ინფორმაციის მიღების მოთხოვნით, 70 422 მოქალაქემ მიმართა. ..", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე. სრულად...